Zdrowie i uroda2 Zdrowe gotowanie
Garnki Firmy ZEPTER
Przepisy Pani Ewy Smiech
Home Zdrowie Co to jest organizm? Przy kawie - nasz kacik towarzyski
Rola swiatla dla organizmu czlowieka Aparaty do swiatloterapi BIOPTRON
Przepisy naszych gosci
Wellness w Twoim domu !
Swiatloterapia Swiatloterapia w domu
Przepisy Zeptera
tani propan
Ryby -  zródlo zdrowia !

82dddssssss03
IMG_1719_ppffffrrrr04
Tulpengggg02

 Kilka rad jak zwalczyć wiosenne zmęczenie:

 1 - należy spożywać dużo owoców i warzyw. Owoce i warzywa mają mało kalorii i jablka zrodlo witaminzawierają ważne substancje odżywcze jak witaminy i sole mineralne, które wzmacniają odporność organizmu i wspomagają przemianę materii. Orangensaft 102

2 - należy pić codziennie jedną szklankę soków owocowych i warzywnych.

3 - soki z warzyww ciągu dnia należy zadbać o systematyczne dostarczanie organizmowi płynów (min. 2 do 3 litrów dziennie). Najlepiej w postaci wody mineralnej, herbaty owocowej, a także mocno rozwodnionych soków owocowych .

4 - Należy spożywać właściwe tłuszcze. Najlepiej te, które znajdują się w tłustych rybach, takich jak makrela, śledź, tuńczyk, sardynki,Ryby łosoś. Spożywając te ryby dostarczamy organizmowi naturalne kwasy tłuszczowe (eicosane), które chronią organizm przed chorobami sercowo- naczyniowymi. Te kwasy tłuszczowe chronią arterie przed tworzeneim się na nich osadów.
Korzystne tłuszcze (nienasycone kwasy tłuszczowe ) znajduą się także w nasionach i pestkach. Najlepiej dodawać je do sałatek owocowych albo do płatków śniadaniowych

5 - Ważnym czynnikiem jest także dostarczanie organizmowi składników wspomagających przemianę materii, (błonnika) a te składniki znajdują aię przede wszystkim w pożywieniu zawierającym pełne ziarna jak np pieczywo pełnoziarniste.

6 - biegajmy! Polecamy także codziennie przynajmniej 30 minut aktywnie przebywać na świeżym powietrzu (spacer, jogging, jazda na rowerze itp). Słońce wspomaga produkcję w naszym organiźmie witaminy D, która jest potrzebna do odbudowy kości i zapobiega zanikowi kości.

 

PICT3618a Kopie

Kontakt:

Niezależny dystrybutor
Krystyna Kaliszczyk
E-mail:

 
krysia@jaizdrowie.com
Tel: 058 302 27 87
Komórka: 0503 84 84 82

Gościcie Państwo na prywatnej stronie. Powstała ona z prywatnej inicjatywy.* Zamieszczane tu artykuły opierają się na naukowych tekstach zamieszczanych najczęściej w zagranicznych czasopismach, albo broszurach wydawanych przez zagraniczne kasy chorych*.
 Każdy kto che może pomóc w jej tworzeniu poprzez przesłanie nam swoich przepisów kulinarnych albo infromracji dotyczących ochrony zdrowia, zdrowego odżywiania się itp... Po sprawdzeniu każdy artykuł zostanie opublikowany.
E-mail: propozycje@jaizdrowie.com 


[Wiosenne zmeczenie]

Webmaster: E-mail:
webmaster@jaizdrowie.com

Ostatnia aktualizacja:

08/05/12 10:31 

Archiwum1
rori

Kto chce podzielić się z nami własnymi przepisami kulinarnymi może dodać swój przepis tutaj... >>>>

Wakacje  w Gdansku
Flaga-polska-baner1