Zdrowie i uroda2 Zdrowe gotowanie
Garnki Firmy ZEPTER
Przepisy Pani Ewy Smiech
Home Zdrowie Co to jest organizm? Przy kawie - nasz kacik towarzyski
Rola swiatla dla organizmu czlowieka Aparaty do swiatloterapi BIOPTRON
Przepisy naszych gosci
Wellness w Twoim domu !
Swiatloterapia Swiatloterapia w domu
Przepisy Zeptera
tani propan
Ryby -  zródlo zdrowia !

Rori w lesieRORI -mój terier australijski

Terier australijski jest najbardziej cichym, posłusznym i skromnym ze wszystkich psów należących do rasy terierów. Jednocześnie nie brakuje mu wytrwałości, odwagi i inteligencji jego przodków.

Terier australijski jest dzielnym, krzepkim i bardzo wesołym pieskiem. Można powiedzieć o nim : PRAWIE DOSKONAŁY PIES DO MIESZKAN! Potrafi dopasować się do każdej sytuacji. Jest bardzo lojalny, bardzo szarmancki i zawsze w dobrym humorze, ale jednocześnie bardzo czujny i nie jest złośliwy ani zaczepny w stosunku do innych psów czy ludzi. 

Terier australijski pochodzi - jak sama nazwa wskazuje z Australii. Prawdopodobnie został wyhodowany z krzyzówki terierów: Cairn, Dandie Dinmont i Yorkshire. Był towarzyszem pierwszych osadników w Australii. Pomagał pilnować z zaganiać stada owiec, a przede wszystkim oczyszczał farmy z gryzoni. Wtedy nabyte cechy spowodowały, że choć pieski te są małe (ok. 25 cm wzrostu),to jednak niezwykle wytrzymałe, rzadko chorują i nadają się idealnie jako towarzysz długich spacerów , które uwielbiają. Nie pogardzą także wędrówkami po górach, na plaży, w lesie... Jednocześnie nie odstępują swojego Pana / Pani nawet na krok! Nie mają skłonności do włóczęgostwa.

Nie boję się stwierdzenia : ten kłębek energii i wielkiego temperamentu to po prostu:
WIELKI PIES W MAŁYM FORMACIE !!!

To wyczytacie prawie we wszystkich opisach tej rasy i to wszystko zgadza się co do joty. Z własnego trzymiesięcznego doświadczenia wiem, że są to pieski niezwykle skoczne, zwrotne i bardzo szybkie! Moja Rori ma teraz 6 miesięcy i potrafi skakać z miejsca na wysokość do 50 cm. Dorosłe psy skaczą z miejsca do 1 metra. Nadają się zatem idelanie do uprawiania sportu zwanego Agility - obecnie bardzo modnego w całej Europie, także w Polsce. I co warto wiedzieć dorosłym psom nic nie robi nawet przez 30 km towarzyszyć swojemu właścicielowi w wycieczkach rowerowych (biegnąc za rowerem rozumie się, a nie w koszu na rowerze)

Moja psinka uwielbia śnieg. Na przełomie grudnia i stycznia 2009 biegała bez wytchnienia po zaspach śnieżnych na Kaszubach przy dwudziestostopniowym mrozie!!!.

RORI na zamarznietym jeziroze rori na drodze  rori i zaspa

W Polsce jest dosłownie kilka hodowli tej rasy, ja spotkałam dosłownie 3 w internecie. Pierwszą i utytuowaną jest hodowla Pani Kingi Ościłowskiej. Szczeniaczki z miotu z sierpnia 2008 rozjechały się do Finlandii, Danii, Holandii, Niemiec i dwa zostały w Polsce.

W Hodowli Bella Vita pojawiły się przepiękne szczeniaczki: cztery suczki i dwa pieski. Szczegóły proszę zaczerpnąć bezpośrednio u:
bella vita

czasem prosze  czasem spie

Obecnie Rori ma już 16 miesięcy i cudownie się rozwija. Bardzo chętnie i szybko uczy się. Jest coraz bardziej posłuszna i zna już kilka "sztuczek" - resztę dowiecie się na forum!!!

Zapraszam na FORUM !!!!!!


Kontakt:

Niezależny dystrybutor
Krystyna Kaliszczyk
E-mail:

 
krysia@jaizdrowie.com
Tel: 058 302 27 87
Komórka: 0503 84 84 82

Gościcie Państwo na prywatnej stronie. Powstała ona z prywatnej inicjatywy.* Zamieszczane tu artykuły opierają się na naukowych tekstach zamieszczanych najczęściej w zagranicznych czasopismach, albo broszurach wydawanych przez zagraniczne kasy chorych*.
 Każdy kto che może pomóc w jej tworzeniu poprzez przesłanie nam swoich przepisów kulinarnych albo infromracji dotyczących ochrony zdrowia, zdrowego odżywiania się itp... Po sprawdzeniu każdy artykuł zostanie opublikowany.
E-mail: propozycje@jaizdrowie.com 


[Home] [Zdrowie] [Cholesterol] [Rori] [Archiwum]

Webmaster: E-mail:
webmaster@jaizdrowie.com

Ostatnia aktualizacja:

08/05/12 10:31 

Archiwum1
rori

Kto chce podzielić się z nami własnymi przepisami kulinarnymi może dodać swój przepis tutaj... >>>>

Wakacje  w Gdansku
Flaga-polska-baner1