Zdrowie i uroda2 Zdrowe gotowanie
Garnki Firmy ZEPTER
Przepisy Pani Ewy Smiech
Home Zdrowie Co to jest organizm? Przy kawie - nasz kacik towarzyski
Rola swiatla dla organizmu czlowieka Aparaty do swiatloterapi BIOPTRON
Przepisy naszych gosci
Wellness w Twoim domu !
Swiatloterapia Swiatloterapia w domu
Przepisy Zeptera
tani propan
Ryby -  zródlo zdrowia !

Co to jest organizm?

Nasze ciało składa się z wielu komórek. To „wiele” znaczy kilkaset miliardów, a więc całkiem sporo.

Czym są te komórki?

Niektórzy mówiąc obrazowo, porównują je do cegiesiatkowka oka łek tworzących nasze ciało. Nie jest to jednak trafne porównanie. Cegły to niezmienne bryły, które tkwią w budynku, nie ulegając żadnym zmianom, poza niszczeniem z upływem czasu. Komórki naszego ciała natomiast - to żywe, niezwykle złożone struktury, ulegające ciągłym przemianom.

Nasze babcie powiadały, że ciało ludzkie zmienia się co siedem lat. Nie jest to jednak prawdą, żyjemy bowiem dzięki ciągłym zmianom - uporządkowanej przebudowie, regeneracji czy precyzyjnej likwidacji zbędnych lub uszkodzonych komórek.

Organizm lepiej zatem porównać do wielkiego miasta. Komórki to domy, w których toczy się życie. Każdy dom mimo swojej odrębności należy do miasta i jest od niego zależny. Potrzebna jest stała dostawa żywności, energii, powietrza czy stały wywóz śmieci. Niezbędne jest również stałe współdziałanie w jego obrębie – podobne życie toczy się dzięki precyzyjnej współpracy miliardów komórek naszego ciała.

Niebagatelną rolę w przebiegu tych procesów odgrywają błony otaczające komórki. Nie tylko oddzielają one komórki, ale przede wszystkim czynnie uczestniczą w wymianie substancji, odbieraniu sygnałów z zewnątrz, na podstawie czego komórka zachowuje się tak, czy inaczej.

 KSiatkowka oka koloromórka niczym dom wymaga również zmian czy remontów. Organizm dysponuje wieloma możliwościami naprawy i regeneracji komórek. Co więcej – w dobrze funkcjonującym mieście usuwane są domy opuszczone, grożące zawaleniem czy też zajęciem przez groźnych dla mieszkańców miasta bandytów. Nasz organizm posiada liczne mechanizmy usuwania zniszczonych lub zmienionych nowotworowo komórek. Umie także radzić sobie z wrogami z zewnątrz - drobnoustrojami, czy obcymi komórkami... Całe szczęście my sami nie za bardzo zdajemy sobie sprawę z tego, ile stoczyło się w nas zwycięskich bitew.

Wiemy natomiast o przegrywanych bitwach, bo skutki ich niestety odczuwamy. Nazywamy je chorobą,
stanem odbiegającym od normalności. W dużej mierze to skutki zaburzeń współpracy w „ naszym mieście”, przestojów w dostawie potrzebnych nam składników, niedoborów...

Powstaje pytanie – jakie czynniki mogą pomóc w przywracaniu wewnętrznej równowagi, czy stymulowaniu regeneracji uszkodzonych struktur naszego ciała?
 


Kontakt:

Niezależny dystrybutor
Krystyna Kaliszczyk
E-mail:

 
krysia@jaizdrowie.com
Tel: 058 302 27 87
Komórka: 0503 84 84 82

Gościcie Państwo na prywatnej stronie. Powstała ona z prywatnej inicjatywy.* Zamieszczane tu artykuły opierają się na naukowych tekstach zamieszczanych najczęściej w zagranicznych czasopismach, albo broszurach wydawanych przez zagraniczne kasy chorych*.
 Każdy kto che może pomóc w jej tworzeniu poprzez przesłanie nam swoich przepisów kulinarnych albo infromracji dotyczących ochrony zdrowia, zdrowego odżywiania się itp... Po sprawdzeniu każdy artykuł zostanie opublikowany.
E-mail: propozycje@jaizdrowie.com 


[Home] [Zdrowie] [Rola swiatla] [Zdrowe gotowanie] [Cholesterol] [Rori] [Archiwum]

Webmaster: E-mail:
webmaster@jaizdrowie.com

Ostatnia aktualizacja:

08/05/12 10:31 

Archiwum1
rori

Kto chce podzielić się z nami własnymi przepisami kulinarnymi może dodać swój przepis tutaj... >>>>

Wakacje  w Gdansku
Flaga-polska-baner1