Zdrowie i uroda2 Zdrowe gotowanie
Garnki Firmy ZEPTER
Przepisy Pani Ewy Smiech
Home Zdrowie Co to jest organizm? Przy kawie - nasz kacik towarzyski
Rola swiatla dla organizmu czlowieka Aparaty do swiatloterapi BIOPTRON
Przepisy naszych gosci
Wellness w Twoim domu !
Swiatloterapia Swiatloterapia w domu
Przepisy Zeptera
tani propan
Ryby -  zródlo zdrowia !

Cholesterol
jest ważnym dla naszego organizmu związkiem organicznym.
Cholesterol bierze udział w powstawaniu różnych hormonów.

Cholesterol znajduje się jedynie w tłuszczach zwierzęcych, ale organizm ludzki potrafi sam go produkować. 

W krwi występuje cholesterol w połączeniu z białymi ciałkami krwi jako :
 - 1. LDL - tak zwany zły cholesterol  i
 - 2. HDL - tak zwany dobry cholesterol

Jeżeli wzrasta poziom złego cholesterolu we krwi zbyt mocno, odkłada się on w naczyniach krwionośnych i zamyka je, co z kolei powoduje zawały serca i udary mózgu.

Niestety nie ma ogólnie obowiązujących norm, które okraślałyby jaki poziom cholesterolu jest normalny, czyli obojętny dla człowieka. Można jedynie określić, że:
 - 1. ludzie zdrowi, bez ryzyka zachorowalności* mogą mieć do 240 mg/dl     cholesterolu we krwi , w tym tzw. złego cholesterolu nie więcej niż 160 mg/dl
 - 2. ogólnie zdrowi ludzie, ale z tzw. ryzykiem zachorowalności* powinni mieć do 200 mg/dl, w tym złego cholesterolu nie więcej niż 130 mg/dl
 - 3. ludzie już chorzy na choroby wieńcowe nie powinni mieć wicej niż 150 mg/dl, w tym jedynie 70 mg/dl tzw. złego cholesterolu.

* ludzie z ryzykiem zachorowalności, są to osoby, których krewni pierwszego stopnia chorują lub chorowali na choroby serca, mieli zawały, albo udary. Dalej należą do nich osoby z nadwagą, palący papierosy, mający mało ruchu i wysokie ciśnienie.

Wysoki poziom cholesterolu we krwi utrzymujący się przez dłuższy czas jest bezwątpienia niezdrowy.
Nawet u ludzi zupełnie zdrowych, nie obciążonych ryzykiem zachorowalności może wystąpić wysoki poziom cholesterlu we krwi. Nie należy jednak obniżać tego pozimu przy pomocy lekarstw.

Lekarstwa obniżające poziom cholesterolu we krwi wywołują niestety liczne niekorzystne i nieobojętne dla zdrowia skutki uboczne. Przede wszystkim należy spróbować zbić wysoki poziom cholesterolu stosując dietę ubogą w tłuszcze. Niektórzy lekarze zalecają stosowanie diety śródziemnomorskiej, która jest bogata w błonnik i tłuszcze nienasycone (oliwa z oliwek). Do tego należy intensywnie ruszać się:potrawa202 długie intensywne spacery , jazda na rowerze, jogging, itp...

My proponujemy wzbogacenie diety w RYBY MORSKIE i OCEANICZNE.

  1002  1102  1303

Naturalnie ludzie, którzy cierpią na choroby wieńcowe, mający nadwagę itd poza dietą i intensywnym ruchem muszą pozostawać pod opieką lekarza i nawet przyjmować odpowiednie leki.


Kontakt:

Niezależny dystrybutor
Krystyna Kaliszczyk
E-mail:

 
krysia@jaizdrowie.com
Tel: 058 302 27 87
Komórka: 0503 84 84 82

Gościcie Państwo na prywatnej stronie. Powstała ona z prywatnej inicjatywy.* Zamieszczane tu artykuły opierają się na naukowych tekstach zamieszczanych najczęściej w zagranicznych czasopismach, albo broszurach wydawanych przez zagraniczne kasy chorych*.
 Każdy kto che może pomóc w jej tworzeniu poprzez przesłanie nam swoich przepisów kulinarnych albo infromracji dotyczących ochrony zdrowia, zdrowego odżywiania się itp... Po sprawdzeniu każdy artykuł zostanie opublikowany.
E-mail: propozycje@jaizdrowie.com 


[Home] [Zdrowie] [Cholesterol] [Rori] [Archiwum]

Webmaster: E-mail:
webmaster@jaizdrowie.com

Ostatnia aktualizacja:

08/05/12 10:31 

Archiwum1
rori

Kto chce podzielić się z nami własnymi przepisami kulinarnymi może dodać swój przepis tutaj... >>>>

Wakacje  w Gdansku
Flaga-polska-baner1